Sony Alpha A7 III 28-70mm Aynasız Fotoğraf Makinesi ( 2000 TL PARA İADESİ )

Marka : Sony
Toplam Stok Adedi : 1
₺6.031,66 'den başlayan taksitlerle

Öne Çıkan Özellikler
  • 24MP Full-Frame Arka Aydınlatmalı CMOS Sensör
  • BIONZ X Görüntü İşlemci
  • 693-Noktalı AF Sistem & 10 fps Seri Çekip
  • UHD 4K30p Video, HLG & S-Log3 Gamma
  • 2.36m-Nokta Tru-Finder OLED Vizör
  • 3.0" 922k-Nokta Tilting Dokunmatik L

Sony Alpha a7 III fiyatı ve incelemesi itibariyle Sony’nin bu zamana kadar çıkardığı fiyat\performans açısından en iyi full frame fotoğraf makinesi. Bir makine düşünün. Full frame arkadan aydınlatmalı 24MP sensöre sahip, 4K HDR video kaydı yapabiliyor, saniyede 10 kare RAW fotoğraf çekebiliyor, 5 akslı sabitleme sistemine sahip ve 204.000 ISO‘ya kadar çıkabiliyor. Bir hayalden değil, gerçekten bahsediyoruz. Sony, uygun bir fiyatlı full frame yaratmaya çalışmış fakat özelliklerde hiç de cimri davranmamış. Bu yazımızda Sony’nin uygun fiyatlı yeni canavarı A7 III modelini inceliyoruz.

 

Bildiğimiz gibi Sony geçmiş yıllarda Sony A7S II ve Sony A7R II modelini çıkararak sektörde bir devrim yaratmıştı. Özellikle bu makinelerin iso ve video performansı sebebiyle bir çok kullanıcı Canon ve Nikon bodylerini satıp bu makineleri tercih ettiler. Öyle ki bu modeller sayesinde Sony, Amerika’da Nikon’u geçerek en çok satan ikinci kamera üreticisi olmuştu. a7 serisi ile rakiplerini geride bırakan Sony bir iki sene bekledi. Panasonic GH5 ile Canon 5D Mark IV ile Nikon ise D850 modeliyle Sony’e yetişti. Evet Sony çok büyük bir başarı sağlamıştı fakat spor ve aksiyon fotoğrafçılığında iki markanın da çok gerisindeydi. Bunun üzerine bu zamana kadar ürettikleri en iyi makine olan Sony a9‘u duyurdular.

İleri seviye spor fotoğrafçılığında da pazara dahil olan Sony’nin makine fiyatları muadillerine göre biraz daha yüksekti. Özellikle full frame serisinde Canon’un 6D Mark II ile fiyat konusunda yarışmak bu fiyatlarla zordu. Bunun üzerine Sony bu zamana kadar hiç yapmadığı şekilde bütçe dostu, hem profesyonel hem de birinci kullanıcıya yönelik tasarladığı a7 iii modelini duyurdu. A7 iii modelinin teknik özelliklerine baktığımızda Sony a9’dan bir çok özellikle karşılaşıyoruz. Aslında Sony A7 III için a9’un uygun fiyatlı versiyonu olarak bahsedebiliriz.

Fotoğraf Dünyası'nı İnstagram'da takip edin.
.
.
.