DJI Ronin-M 3-Axis Handheld Gimbal Stabilizer

Marka : DJi
Toplam Stok Adedi : 0
₺1.799,58 'den başlayan taksitlerle

DJI Ronin-M 3 Eksenli El Tipi Kamera Stabilizsyon Sistemi

 

 

DJI Ronin-M ; Operatörün özgürce hareket edebildiği, yakın çekim ve takiplerde kullanabilme olanağı sunan, 3 eksende kamera stabilizasyonu sağlayıp vibrasyonu sıfıra indirgeyen profesyonel kamera stabilizasyon sistemidir.

 

 

Birçok ünlü kamera tipine uyumlu, 3.6kg ağırlığa kadarki kamera sistemlerinde rahatlıkla kullanım imkanı sunan sistemin fırçasız süper hızlı motorları 3 ayrı eksende çalışır; side-to-side roll - keeping the horizon level tiltpan.

 

Bilgisayar kontrollü profesyonel kontrol sistemi tilt ekseninde 105⁰ up / 165⁰ down, roll ekseninde ±110⁰ çalışma açısı aralığına sahiptir. Bu çalışma açıları ±0.02° hassasiyette göz ile tespit edilemeyecek kararlılıkta ve hızdaki sabitliktedir.


İkinci operatör kumandasına eklenen extra shooter, gimbalın araç üzeri senaryo çekimlerinde ya da vibrasyona maruz kamera montaj yüzeylerindeki kullanımlarında, kullanım kolaylığı ve mobilite sağlar. Taşıyıcı operatörün imkansız görüş açılarında Ronin-M'i sabitlediği durumlarda ikinci operatörün kumandasındaki shoot fonksiyonunu kullanması ile, perspektif açıdan tek operatörün başarması imkansız görüntülerin de alınabilmesine olanak tanınır.


The Ronin-M aynı anda iki kullanıcının erişime izin veren bir kontrol sistemine sahiptir. Bu modda, ikinci operatör uzaktan kumanda ile manuel olarak kamera yönlerini kontrol edebilir veya Ronin'in döndüğü yönü kamera açısı da otomatik olarak takip edebilir. Dahili alıcı verici sistemi 2.4Ghz frekansında çalışır, istendiğinde D-Bus çıkış portu sayesinde farklı veya daha fazla fonksiyon destekleyen kumanda sistemleriyle de eşleştirilebilir. Bu sayede kendi alışık olduğunuz bir kumanda ile de erişim sağlayabilirsiniz.

 

sled&vest style stabilizatörler kullanım öncesinde kameranıza göre balans yapılmaya ihtiyaç duyarlar. Bir kez balans edildiğinde bu ayarlar saklanır ve aynı sistem ile tekrar balans gereksinimi duyulmaz. Her kamera farklı ağırlıklarda ve ağırlık merkezinde olduğu için, ayrıca takılan lenslerinde ağırlık merkezini farklı noktalara taşıyacak olmaları sebebi ile her defasında ayar yapmak oldukça vakit kaybettiricidir. Bunun önüne geçilmesi için Ronin-M stabilizasyonunu otomatik olarak yapan ATS (Auto Tune Stability) sistemini ihtiva eder. Manuel olarak aynı rijit ayarları yapamayacamız hassasiyette doğru balans ayarlarını çok kısa sürede yapabilirsiniz.

 

Dahili 4S li-po bataryası Ronin-M'e 6 saate kadar çalışma süresi sağlar. Bu akıllı batarya tüketimi esnasında balanslı olarak hücrelerindeki kapasiteyi harcar ve kendi hücrelerinin balansını sürekli eşit seviyede tutar. Yine içeriğe dahil olan şarj aleti de aynı teknoloji ile bataryanın hücrelerini eşit seviyede tutacak şekilde şarj sağlar.

 

Ronin-M compact video kameralar, aynasız kameralar ve DSLR kameraların birçoğuna uyumlu, 3.6kg'a kadar cihazların rahatça kontrol edilebileceği şekilde dizayn edilmiştir.
Tek kullanıcı ile de efektif olarak kullanılabilmeyi sağlayan ve pratik yazılımsal özelliklere sahip sistem, özgürce hareket imkanı ve mobilite sağlar. Otomatik balans sonrasında her 3 eksende de kaydı yapılan görüntünün dış etkenler veya taşımadaki hareketlerin kadrajda farkedilmeyeceği hassaslıkta görüntü sabitliği ile görüntünün kayıt edilmesine olanak tanır.
 
 
DJI Ronin-M üç farklı kullanım modunu destekler :
Upright Operation Mode
Bu mod hareketli aksiyon çekimleri ve yakın takip sahnelerinde efektif olarak sabitliği sağlar. Araç üstü veya elde, vibrasyonları engellemenin dışında kamera yönünü operatörün belirlediği sabit açıda tutar

Underslung (Suspended) Operation Mode
Bu mod yere yakın ve basitçe elde taşındığı durumlarda kullanılır. Cihazın ön tarafı yön değiştirdiğinde kameranın pitch açısı da belirli bir delay ile dönüş yönünü takip eder. Bu mod aynı zamanda havadan görüntüleme cihazlarına adapte edilmesi durumunda da ideal bir kullanım modudur.

Briefcase Mode
Kameranın sabit bir pozisyona yerleştirilmesi durumlarında ideal olarak tercih edilecek bir moddur,
İkinci Operatör Kontrolü
2.4Ghz frekans bandında kontrol sağlayan ikinci operatör kumandası ile pan ve tilt eksenlerinde kameranın yönü kontrol edilebilmektedir. Kumandada bulunan switch çekildiğinde ve gerektiğinde yön kontrolünün taşıyıcı operatöre verilmesini sağlanabilir.
Opsiyonel Thumb Kontrolcüsü ( Pan / Tilt için )
 
Thumb Kontrolcüsü pratikçe mini joystick ile pan ve tilt kontrolünü yapabilmenizi sağlayan bir kumandadır. Harici olarak temin edilen bu kumanda, basitçe kameranın yönlerine müdahale edilmesini sağlayacaktır.
Yeni ve Geliştirilmiş arayüz programı
 
IOS Mobil cihazlara ve Windows'a uyumlu arayüz programında birçok ayara erişilebilmektedir :
  • ATS balans modu ve ağırlık dengesinde yardımcı Gain kontrolcüsü
  • İnce ayar için destek menüsü
  • İkinci operatör konfigürasyonları
  • Genel ayarlar ve güncellemeler

 

Tool-Free Adjustment Sistemi
 
Built-in balance adjustment sistem herhangi bir ekstra aparata ihtiyaç duymadan kameranızın DJI Ronin-M cihazınıza montaj edilmesini ve balans edilebilmesini sağlar.
Universal Montaj
El aparatlarının arasında tutulan kamera sisteminiz, ayarlanabilir bağlantı noktaları ve birçok çeşit bağlantıya uygun standart yuvaları sayesinde tripod, araç bağlantı ekipmanları, jibs, farklı kamera markalarının bağlantısına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.
Solid Support Arm
U Type tutucu kollar ve super hafif magnesium alaşım barlar taşıyıcı operatörün mobilitesine engel olmadan ve rijit görüntü kaydına bozmayacak şekilde ve hafiflikte üretilmiştir.
Sessiz Çalışma
Kapalı alan çekimlerinde 3 eksende çalışan fırçasız motorlar, yük binmesi durumunda bile mümkün olabilecek en sessiz şekilde çalışırlar. Ronin-M'in stabilizasyon algoritması, mümkün olan en kısa sürede en sabit noktaya gidilecek şekilde motorları yönlendirir. Bu kararlı çalışma Ronin-M'in benzer ürünlerden çok daha sessiz çalışmasına olanak tanır, motorlar; ses kayıt cihazlarında veya video kayıtlarında yüksek hassas mikrofonlarda da duyulmayacak sessizlikte görev yapar.
Pratik ve Akıllı Batarya
6 saat çalışma süresi sağlayan DJI Ronin-M akıllı bataryası sahada pratikçe değiştirilebilen ve kısa sürede şarj olabilen akıllı bataryaya sahiptir.Direk batarya üzerinden kalan batarya durumunu kontrol edilebilir.

Zenmuse Tabanlı Teknoloji
DJI'ın dünyaca ünlü Zenmuse Teknoloji ile dizayn edilen DJI Ronin-M sahada kamera stabilizasyonunuzu sağlayacak en gelişmiş teknolojiye sahip kamera stabilizasyon sistemidir.
 
* Resimlerde görülen kamera sete ve fiyata dahil değildir.

 

Benzer Ürünler
En Çok Ziyaret Edilen Ürünler
Fotoğraf Dünyası'nı İnstagram'da takip edin.
.
.
.